Home
E-mail
Poleć nas
Płyn do smarowania form
EKOBIOTENOL BET B/R

ANTYADHEZYJNY OLEJ DO FORM I SZALUNKÓW (DO FORM PLASTIKOWYCH)


Reaktywny nieemulgujący olej antyadhezyjny o nazwie EKOBIOTENOL BET-B przeznaczony jest do smarowania form stalowych i drewnianych przy produkcji elementów z betonu kruszywowego.

Zawiera w swoim składzie wysokorafinowaną bazę olejową oraz pakiet przyjaznych środowisku naturalnemu dodatków antyadhezyjnych, antykorozyjnych, antypiennych i zapobiegających tworzeniu się mgły olejowej na stanowisku pracy.

Może być nanoszony natryskowo lub za pomocą pędzli.

Nie powoduje wybarwień na powierzchni betonu.

Podstawowe parametry EKOBIOTENOLU BET-B:
- temperatura zapłonu w tyglu otwartym: powyżej 800C,
- temperatura krzepnięcia: poniżej -200C,
- lepkość kinematyczna w temperaturze 200C: poniżej 15 mm2/s,
- gęstość w temperaturze 200C: 0,80 - 0,90 g/cm3.


Zdjęcie

Nazwa: Pojemność: Cena:
Ekobiotenol 5 L  --- zł
Ekobiotenol 20 L --- zł
DOFORM - preparat antyadhezyjny.

Preparat antyadhezyjny doform przeznaczony jest do smarowania i konserwowania form i wszelkiego typu szalunków wykonanych z różnych materiałów jak; drewno, PCV, stal.

Zastosowanie

Zastosowanie preparatu ułatwia rozformowanie wyrobów betonowych. Powierzchnia styku pozostaje idealnie gładka, a naroża ostre. DOFORM nie zmienia barwy betonu i nie ma ujemnego wpływu na późniejszą obróbkę podłoża jak: tynkowanie, malowanie, gładzie gipsowe. Regularne stosowanie preparatu doform przedłuża nawet 3-krotnie żywotność form i płyt szalunkowych.

Sposób użycia

DOFORM można nanosić na powierzchnie form lub szalunków dowolnymi metodami tak aby uzyskać cienką , równomiernie rozłożoną warstwę na całej powierzchni stykającej się z betonem.

Wydajność

Nie można jednoznaczne określić zużycia preparatu, jego wydajność uzależniona jest od sposobu nanoszenia, grubości warstwy, rodzaju podłoża i stopnia jego zużycia. Średnie zużycie około 1L/25m2.

Opakowania, przechowywanie, BHP

DOFORM dostępny jest w opakowaniach 1L.

Przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach w temp 5-25°C.

Trwałość 2 lata od daty produkcji podanej na opakowaniu.

Rozwarstwianie nie jest wadą.

Przed użyciem wstrząsnąć lub lekko wymieszać.

Zdjęcie

Nazwa Pojemnosć: Cena:
Doform 1 L  34 zł


EKOBIOTENOL BET B/R

Preparat do zastosowań formierskich NOFORMIX jest wodną mieszaniną parafinowego wosku z dodatkiem substancji przeciwdziałających przywieraniu betonu do form bez dodatku rozpuszczalników organicznych z substancjami pomocniczymi i środkiem antykorozyjnym.

Zaletą tego wyrobu jest dobre krycie powierzchni i związane z tym małe zużycie na jednostkę powierzchni formy.

Zastosowanie: Stosowany do smarowania form stalowych, form drewnianych, form ceramicznych, form plastikowych oraz form silikonowo żywicznych przy produkcji elementów betonowych. Przeciwdziała przywieraniu masy betonowej do powierzchni formy i dzięki temu osiąga się łatwe oddzielenie wyrobu betonowego przy zachowaniu jego gładkiej powierzchni.

Sposób użycia: Podłoże : stalowe, ceramiczne, plastikowe, silikonowo - żywiczne oraz drewniane. W przypadku nowych form drewnianych, preparat powinien być nakładany dwukrotnie: po raz pierwszy na dwie godziny przed użyciem formy, a następnie bezpośrednio przed jej użyciem. Kolejne użytkowanie form drewnianych wymaga jednokrotnego nanoszenia wyrobu.

Metody nakładania : NOFORMIX może być nakładany pędzlem, wałkiem, metodą natrysku pneumatycznego, bądź natryskiem hydrodynamicznym. Możliwe jest również nakładanie tego preparatu poprzez zanurzenie.

Wydajność: Nie można jednoznaczne określić zużycia preparatu, jego wydajność uzależniona jest od sposobu nanoszenia, grubości warstwy, rodzaju podłoża i stopnia jego zużycia.

Zdjęcie


Nazwa Pojemnosć: Cena:
Noformix 1 L  34 zł
 
Copyright © PHU Marcin Kowalewski Created by MediaSoft